Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Prawa dziecka

W dniu 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji 21 listopada mieliśmy przyjemność spotkać się z Przedszkolakami Przedszkola nr 7 w Kościerzynie :). Bardzo dziękujemy za ten dzień pełen emocji, uśmiechów i mądrych spostrzeżeń dzieciaków. 

23.11.2021

więcej...

 

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2022-2026

 

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych Projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2022-2026

 

Starosta Powiatu Kościerskiego zaprasza do udziału w otwartych konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2022-2026.

 

Głównym celem konsultacji jest uzyskanie opinii, uwag, propozycji mieszkańców na temat projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2022-2026, które przyczynią się do stworzenia dokumentu odzwierciedlającego realne problemy społeczne i proponującego efektywne rozwiązania.

 1. Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w okresie od 25 listopada 2021 r. do
  09 grudnia 2021 r. w formie przyjmowania opinii, uwag, propozycji, na piśmie lub drogą mailową na formularzu zgłaszania uwag.

Opinie, uwagi i propozycje wniesione po tym terminie nie będą uwzględnione.

 1. Opinie, uwagi, propozycje wpisane do formularza należy przekazać osobiście  lub korespondencyjnie na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, ul. Krasickiego 4 lub drogą elektroniczną: pcpr.koscierzyna@powiatkoscierski.pl
 2. Zasięg terytorialny konsultacji obejmuje obszar Powiatu Kościerskiego.
 3. Jednostką organizacyjną Powiatu odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Niniejsze ogłoszenie zostaje podane do publicznej wiadomości na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie oraz wywieszone na tablicach ogłoszeń w/w instytucji.

 

                                                                                  Starosta Powiatu Kościerskiego

Projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2022-2026

Formularz zgłaszania uwag

25.11.2021

więcej...

 

19.11.2021

więcej...

 

Konferencja: Przemoc seksualna ze szczególnym uwzględnieniem pigułki gwałtu

Konferencja: Przemoc seksualna ze szczególnym uwzględnieniem pigułki gwałtu dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim zebranym za poświęcony czas i zaangażowanie. Konferencja ta była jednym z wydarzeń Kampanii 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i mlodzieży, jaką realizujemy w PCPR już od 6 lat. 19 listopada przypada Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Wszyscy w tym dniu byliśmy solidarni i każdy miał pomarańczową wstążeczkę jako symbol sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.

19.11.2021

więcej...

 

Zapraszamy na konferencję

Pcpr Kościerzyna wraz z Punktem Konsultacyjno - Informacyjnym Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii filia w Kościerzynie mają zaszczyt zaprosić Państwa na szczególne wydarzenie, którym jest konferencja. Konferencja zamyka Kampanię 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży w której bierzemy udział. Temat konferencji dotyczy przemocy seksualnej ze szczególną uwagą dla tzw. pigułki gwałtu, która stała się popularnym narzędziem ułatwiającym wykorzystanie seksualane. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych specjalistów, rodziców, a także młodzież. 

 

10.11.2021

więcej...

 

Bezpieczny pracownik w miejscu pracy

 

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie dołączyli do jednostek pomocy społecznej realizujących obowiązek szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracowników.

Szkolenie podnoszące bezpieczeństwo osobiste podczas wykonywania czynności zawodowych pracowników socjalnych i innych pracowników pomocy społecznej było ciekawym i nie standardowym szkoleniem. Najbardziej zostanie w pamięci część „warsztatowa” czyli praktyczna z samoobrony. 

Forma szkolenia poza wiedzą przyniosła pracownikom nowe doświadczenie oraz niezapomniane wrażenia.

19.11.2021

więcej...

 

Konsultacje „Wsparcie oprócz opieki - poszerzone wsparcie wytchnieniowe"

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych informuje, że trwają zapisy na konsultacje środowiskowe instrumentu w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami pn. "Wsparcie oprócz opieki - poszerzone wsparcie wytchnieniowe".

Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 listopada.

Do udziału w dyskusji zapraszamy osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością, osoby zawodowo związane z problematyką niepełnosprawności, w tym przedstawicieli instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, które już realizowały opiekę wytchnieniową.

Termin konsultacji oraz link do formularza zgłoszeniowego:

- 15 listopada 2021 r., godz. 12:00 -15:00, https://forms.gle/eLyzDmhRU5M5mMEN9

Spotkanie odbywa się online za pośrednictwem platformy Zoom, a liczba miejsc jest ograniczona.

Konsultacje są prowadzone w ramach projektu „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że pod adresem  http://wlaczeniespoleczne.pl/idi-fgi-warsztaty prowadzona jest rejestracja na konsultacje pozostałych instrumentów wypracowanych w ramach projektu tj.:

 • Mobilny doradca włączenia społecznego,
 • Bezpieczna przyszłość - fundusze powiernicze,
 • Budżet osobisty,
 • System wsparcia osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się wymagających wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC),
 • Standard działania Warsztatów Terapii Zajęciowej,
 • Standard usługi Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością,
 • Asysta prawna jako element systemu wspieranego podejmowania decyzji.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1116,projekt-aktywni-niepelnosprawni-narzedzia-wsparcia-samodzielnosci-osob-niepelnosprawnych oraz projektu http://wlaczeniespoleczne.pl

źródło:

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/wsparcie-oprocz-opieki---poszerzone-wsparcie-wytchnieniowe---konsultacje

https://www.gov.pl/web/uw-lubuski/konsultacje-wsparcie-oprocz-opieki---poszerzone-wsparcie-wytchnieniowe

 

15.11.2021

więcej...

 

XIV Rajd Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021 r. w Kościerzynie odbył się 14 Rajd Niepodległości tradycyjnie organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie. Uczestnicy jak co roku wystartowali z Parku Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta i udali się do punktów rozmieszczonych po całym mieście na końcu spotykając się w Hali Sokolnia. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na to wydarzenie. 

10.11.2021

więcej...

 

09.11.2021

więcej...

 

 

10.11.2021

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl