Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

V Kaszubski Dzień Dziecka

V Kaszubski  Dzień  Dziecka Wdzydze Kiszewskie 1 czerwca 2009

My , dzieci, chcemy się śmiać,
My, dzieci, chcemy się bawić
My chcemy wesoło śpiewać.
My chcemy wesoło tańczyć
W lasach, gdzie zielone drzewa,
Gdzie motyle w kolorze pomarańczy..
Gdzie motyle o skrzydłach jak tęcza,
    Takimi słowami Stowarzyszenie  Przyjaciół Wdzydz i Dom Wczasowy Helena zapraszali wszystkie dzieci z całego powiatu na V Kaszubski Dzień Dziecka, który odbywał się we Wdzydzach Kiszewskich w Zajeździe u Sołtysa.

16.06.2009

więcej...

 

Beneficjenci Projektu w WTZ

W dniach 3 i 10 czerwca 2009r obie grupy osób niepełnosprawnych uczestniczących w projekcie systemowym Powiatowego Centrum pn.: „Mój potencjał – moja szansa na samodzielne życie” odwiedziły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościerzynie.

10.06.2009

więcej...

 

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego po raz drugi w Powiecie Kościerskim

Dnia 31 maja 2009r. na terenie Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Kościerzynie odbył się Piknik pod hasłem „Wielkie Grillowanie" zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom  z Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka.

04.06.2009

więcej...

 

Wycieczka Integracyjna Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kościerzynie

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kościerzynie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Torunia, Poznania i Rogowa.

20.05.2009

więcej...

 

KOLEJNE SPOTKANIE W SPRAWIE AKTUALIZACJI

14 maja 2009r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w budynku przy ul. Krasickiego 4 w Kościerzynie odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. Aktualizacji Strategii Pomocy Społecznej Powiatu Kościerskiego 2003 – 2015.

15.05.2009

więcej...

 

UWAGA - RUSZYŁY PROGRAMY PFRON!!!

Informujemy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął realizację programów „Komputer dla Homera 2003”, „Pegaz 2003” oraz „Pitagoras 2007”

13.05.2009

więcej...

 

Tremin składania wniosków na stworzenie stanowiska pracy przedłużony.

Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie przedłuża termin przyjmowania wniosków o przyznanie pracodawcy ze środków PFRON zwrotu kosztów wyposażenia nowego stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej.

 

11.05.2009

więcej...

 

Inauguracja Medalu "Dobry Samarytanin" w Miastku

            Stowarzyszenie Osób i Dzieci Niepełnosprawnych „ Pomocna Dłoń” w Miastku przy pomocy sponsorów i instytucji publicznych, w dniu 07 maja 2009r., zorganizowało uroczystą galę integracyjną p.t. „Dobry Samarytanin”. Uroczysta gala odbyła się w Auli Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ulicy Wrzosowej 1 w Miastku.

11.05.2009

więcej...

 

Strategia Pomocy Społecznej

AKTUALIZACJA STRATEGII POMOCY SPOŁECZNEJ
POWIATU KOŚCIERSKIEGO 2003-2015

Dnia 29 kwietnia 2009r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w budynku przy ul. Krasickiego 4 w Kościerzynie miało miejsce kolejne spotkanie mające na celu aktualizację dokumentu „Strategia Pomocy Społecznej Powiatu Kościerskiego na lata 2003-2015”.

07.05.2009

więcej...

 

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

Dnia 17 kwietnia 2009 r. na Rynku Miasta  w Kościerzynie odbyły się obchody „Światowego Dnia Zdrowia” w którym wzięli również udział pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kościerzynie we współpracy z Punktem Konsultacyjno - Informacyjnym ds. Narkomanii działającym w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie zaprosił instytucje oraz organizacje do wzięcia udziału w obchodach „Światowego Dnia Zdrowia”, w celu zwrócenia uwagi społecznościom lokalnym, państwowym i międzynarodowym na najbardziej niepokojące problemy zdrowotne dotyczące ludności na całym świecie.

11.05.2009

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl