Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Pozytywka działa

Placówka Wsparcia Dziennego typu podwórkowego „Pozytywka” rozkręciła się na dobre. Ubiegły tydzień był bardzo intensywny, oprócz konsultacji indywidualnych ze specjalistami ruszyły spotkania grupowe. Dzieci biorące udział w projekcie zostały podzielone na grupy, które uczestniczyły w zajęciach animacyjnych odbywających się w Kościerzynie oraz w Nowej Karczmie. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w zajęciach. Dzieci wykonały prace plastyczne korzystając, że 26 maja był Dzień Matki. Dla swoich mam zrobiły piękne „słodkie kubki”, a także szkatułki na drobiazgi. Były też zajęcia na dworze i taniec pląs disco co z pewnością dodało im pozytywnej energii . Klub Młodzieżowy działający w ramach PWD również nie pozostawał w tyle. Uczestnicy wspólnie z animatorką rozmawiali na tematy codzienności i poczucia „szczęścia”, zastanawiali się nad tym co sami mogą zmienić, aby być szczęśliwym. Sprzyjająca pogoda pozwoliła uczestnikom na spacer nad jeziorem Gałęźnym. Kolejne animacje przed nami. Projekt „Rodzinnie w Powiecie Kościerskim” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Integracja, Działalnie 6.2 Usługi Społeczne, Poddziałanie 6.2.2 Rozwój Usług Społecznych.

02.06.2021

więcej...

 

30 MAJA DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

POZDRAWIAMY I ZAPRASZAMY NA STRONE NA FACEBOOKU PCPR KOŚCIERZYNA

 

29.05.2021

więcej...

 

SENIORZE, RACHMISTRZOWIE NIE CHODZĄ PO DOMACH !

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom prowadzi akcję, której celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Jak bezpiecznie się spisać ? Porady dla seniorów” – LIVE Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Głosu Seniora i Głównego Urzędu Statystycznego:

https://www.youtube.com/watch?v=BSLhWXxDFVc

Na początku maja 2021 roku do mieszkania 78-letniej seniorki z Łobza (województwo zachodnio-pomorskie) zapukała około 50-letnia kobieta, która podała się za rachmistrza spisowego. Oszustka zmanipulowała seniorkę, aby ta wpuściła ją do mieszkania, prosząc o szklankę wody. Gdy seniorka poszła do kuchni, przestępczyni ukradła pieniądze i uciekła.

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora przypomina, że rachmistrzowie do odwołania nie chodzą po domach w celu przeprowadzenia spisu powszechnego!

21.05.2021

więcej...

 

Ważna informacja dot. uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym


Turnus rehabilitacyjny tylko po szczepieniu lub z ważnym testem przeciw COVID-19 Jeśli planujesz wyjazd na turnus rehabilitacyjny, pamiętaj o wykonaniu testu w kierunku SARS-CoV-2.

Jeśli poddałeś się szczepieniu, wyjedziesz bez dodatkowych warunków.

Osoby z niepełnosprawnościami, które chcą wyjechać na turnus rehabilitacyjny, muszą przedstawić negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.
Skierowanie na test wystawi lekarz opieki zdrowotnej. Można też będzie uzyskać skierowanie na test, wypełniając formularz na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Test należy wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.
Wyjazd będzie znacznie łatwiejszy dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, ponieważ wystarczy tylko potwierdzenie przyjęcia szczepionki.


Powyższe zasady obowiązują także opiekuna uczestnika turnusu, jeżeli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego osobę niepełnosprawną na turnus rehabilitacyjny.


Podstawa prawna:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 905).


Data publikacji: 2021-05-17 Autor: Wydział ds. Komunikacji

INFORMACJA DOT. TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH 

18.05.2021

więcej...

 

Realizacja projektu „Rodzinnie w Powiecie Kościerskim” nabiera tempa

W ramach Centrum Wsparcia Rodziny i działalności Placówki wsparcia dziennego typu podwórkowego „Pozytywka”, po przeprowadzeniu diagnoz na przełomie stycznia i lutego 2021 r. na bieżąco uczestnicy projektu otrzymują specjalistyczne wsparcie: psychologiczne,terapeutyczne, mediatora, seksuologa, terapeuty SI,pomoc psychiatryczną i prawną. Rodziny zastępcze i ich wychowankowie korzystają już z zajęć indywidualnych. Kolejne działania sukcesywnie są wprowadzane. Teraz kolej na uruchomienie działalności animacyjnej. Od miesiąca maja zaczynamy działalność Klubu Młodzieżowego dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej oraz oddziaływania animacyjne dla dzieci z rodzin naturalnych z terenuPowiatu. Jednym z takich miejsc będzie Nowa Karczma, w której utworzono jedną z trzech grup dla pięciu gmin. 11 maja 2021 r. odbyły się oględziny miejsc na zajęcia placówkipodwórkowej, oparte na złożeniach pedagogiki ulicy.Dziękujemy władzom gminy N.Karczma i Ośrodkowi pomocy za zaangażowanie w uruchomienie placówki na swoim terenie, a pozostałym Ośrodkom za pomoc w rekrutacji uczestników. Młodzież i dzieci biorące udział w zajęciach animacyjnych będą mogły miło i konstruktywnie spędzaćczas wolny poprzez integrację, wspólne zabawy i zajęcia tematyczne. Liczymy, iż zajęcia wzmocnią kompetencjespołeczne młodych uczestników projektu. Dzieci, młodzież rodzice/opiekunowie uczestników PWD wezmą udział w indywidualnych i grupowych formach wsparcia organizowanych w placówce.

Projekt „Rodzinnie w Powiecie Kościerskim” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Integracja, Działalnie 6.2 Usługi Społeczne, Poddziałanie 6.2.2 Rozwój Usług Społecznych.

17.05.2021

więcej...

 

KOMUNIKAT

Informujemy, że z dniem 6  maja 2021 r. Rząd przedłużył i wyznaczył nowe ograniczenia mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa w związku z tym Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie kierując się dobrem naszych klientów i podopiecznych, a także w trosce o bezpieczeństwo pracowników i wszystkich osób korzystających ze wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w sytuacji podwyższonego ryzyka epidemiologicznego, informuję o podtrzymaniu ograniczeń w obsłudze klientów oraz w spotkaniach rodziców biologicznych z dziećmi umieszczonych w pieczy zastępczej do 5 czerwca 2021 r.

16.05.2021

więcej...

 

STWÓRZ MI DOM

14.05.2021

więcej...

 

Grupa Wsparcia

Dołącz do platformy GrupaWsparcia.pl i uzyskaj wsparcie w kryzysie.

Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny? Nie potrafisz sobie poradzić ze swoimiproblemami iw dodatkunie masz z kim o tym porozmawiać? Dołącz do społeczności portaluGrupaWsparcia.pl –platformy pomocy, która pozwala naw pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia w kryzysie.

GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online,stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparciaw kryzysowych sytuacjach życiowych, np.zmagających sięz samotnością, problemami psychicznymi, uzależnieniem cz yżałobą. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy –podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się możeporozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.

Na portalu GrupaWsparcia.pl można uzyskać także wsparcie psychologa i prawnika. Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowaliśmy również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

Aby dołączyć do społeczności platformy GrupaWsparcia.pl, wystarczy wejść na stronę www.grupawsparcia.pl i zarejestrować się za pomocą adresu e-mail. Adres nie będzie widoczny dla innych użytkowników.W tej chwili z portalu korzysta już ponad 10 tysięcy osób, które z powodzeniem uzyskują pomoc i wsparcie oraz udzielają go innym.

Nie zwlekaj! Zarejestruj się na GrupaWsparcia.pl i daj sobie pomóc !

05.05.2021

więcej...

 

05.05.2021

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl