Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Powiatowy Letni Piknik dla osób niepełnosprawnych

19 czerwca 2013r  na „Polanie Dębowej” przy Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu  odbył się „Powiatowy Letni Piknik dla osób niepełnosprawnych”. Była to impreza rekreacyjna, integrująca osoby niepełnosprawne z Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z powiatu kościerskiego oraz społeczność lokalną i gości z powiatu kościerskiego.
Na Pikniku Powiatowym zjawili się przedstawiciele  Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Przewodniczący Rady Powiatu, PCPR w Kościerzynie, Sołtysi wsi Karsin, Cisewie, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 z Karsina, Przedstawicielki KGW Karsin i ZERiK Koło Karsin oraz całe rodziny.

24.06.2013

więcej...

 

Zapraszamy rodziców na warsztat psychoedukacyjny pt.: Każdy może być dobrym rodzicem

Dla małych dzieci rodzice są najważniejszym autorytetem na świecie. Bycie rodzicem jest dla wielu osób doświadczeniem, które zmienia sposób patrzenia naświat i dotychczasowe życie. Często rodzice zadają sobie pytanie: Czy dobrze opiekujemy się naszym dzieckiem? czy dobrze je wychowujemy? czy mógłbym / mogłabym robić coś lepiej.

18.06.2013

więcej...

 

Pod osłoną sztuki

„Pod osłoną Sztuki”- taką nazwę nosiła wystawa z wernisażem, która odbyła się w Sali Widowiskowo-Kinowej im. L. Szopińskiego (Kino Remus )w Kościerzynie w dniach 07-12.06.2013 r. Na wystawie zaprezentowane zostały dzieła artystów oraz najlepsze prace dzieci młodzieży szkolnej z terenu Powiatu kościerskiego. Wychodząc na przeciw potrzebom akcji zaprojektowali osłony na koła wózków inwalidzkich, które zostały zaproszonym osobom niepełnosprawnym w dniu 09.06.2013 r.

Tematem przewodnim, który pojawiał się na osłonach był motyw baśni, bajki, legendy i zabawki kaszubskiej. Akcja miała na celu wykorzystanie sztuki  jako narzędzia odpowiadającego na potrzeby osób niepełnosprawnych.  Wystawa połączona była ze spotkaniem i konferencją z zaproszonymi gośćmi  olimpijczykami i para olimpijczykami Londyn 2012.

Pomysłodawcą imprezy i głównym organizatorem jest Pan Bogdan Olech – www.superosłony.pl

Wystawa odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna , jednym ze współorganizatorów było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

12.06.2013

więcej...

 

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

Informujemy, iż spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych w miesiącu czerwcu odbędzie się w dniu 10 czerwca 2013r. o godz. 16.00. Spotkanie będzie okazją do podsumowania dotychczasowej pracy podjętej na grupach wsparcia. Ponadto ustalane będą terminy oraz tematy kolejnych spotkań.  

07.06.2013

więcej...

 

Dzień otwarty w ZUS

W dniu 29 maja 2013 roku we wszystkich placówkach  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju odbył się Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. Inspektorat ZUS w Kościerzynie zaprosił przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. Podczas spotkania można było uzyskać informację o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną, aktywizacją zawodową, czy przepisami regulującymi świadczenia emerytalno - rentowe. Inspektorat ZUS w Kościerzynie poinformował również możliwości założenia indywidualnego konta na Platformie Usług Elektronicznych. PUE udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS. Przykłady spraw, które można samodzielnie załatwić przez PUE:

Osoba ubezpieczona może zobaczyć, czy płatnik składek zgłosił ją oraz członków rodziny do ubezpieczeń, sprawdzić stan swojego konta w ZUS, kwoty środków przekazanych do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury, złożyć do ZUS różnego typu wnioski,

Płatnik składek może sprawdzić dane osób zgłoszonych do ubezpieczeń, złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu, złożyć inne wnioski dotyczące rozliczeń, zobaczyć zestawienie deklaracji i wpłat (płatnicy składek do 100 ubezpieczonych mogą dodatkowo wygenerować i wysłać dokumenty rozliczeniowe, dokonać zgłoszenia lub wyrejestrowania ubezpieczonych),

Świadczeniobiorca może sprawdzić szczegółowe informacje o otrzymywanych świadczeniach, zarezerwować wizytę w ZUS, sprawdzić swoje zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA.

03.06.2013

więcej...

 

Zaczarowany Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 2 czerwca 2013 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zorganizowało wyjazd dla dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami do Osieka, gdzie na dzieci czekała moc atrakcji. Piknik pod hasłem „Zaczarowany Dzień Dziecka”, odbył się w malowniczych plenerach Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnego „Dobry Brat” nad jeziorem Kałębie. Imprezę uświetnił udział: zespołu Feel, teatru Qfer, Interaktywnego Centrum Edukacji EduFun, Samer Band'u, Pauliny Świeczkowskiej.Wsazystkim uczestnikom dopisywała barzdo dobry humor.

Kryteriami decydującymi o  wyborze grupy rodzin zastępczych, które miały możliwość uczestnictwa w pikniku było posiadanie przez dziecko przebywające w rodzinie zastępczej orzeczenia o niepełnosprawności.

03.06.2013

więcej...

 

Komunikat PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskał dodatkowe środki finansowe w kwocie 600.000,00 zł na realizację zadania „Dofinansowanie kosztów szkolenia, o którym mowa w art. 18 ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się” w 2013 r.
Wnioski o dofinansowanie kosztów szkolenia języka migowego należy składać w Oddziałach PFRON właściwych ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy.
Wzory wniosków o dofinansowanie określa Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2012 r. w sprawie dofinansowania kosztów szkolenia polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego, sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych oraz tłumacza-przewodnika (Dz. U. z 2012 r., poz. 687).
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.pfron.org.pl

31.05.2013

więcej...

 

Zaproszenie na Rajd z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

25 maja 2013 r. w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie odbędzie się Rajd z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastepczego "Dolina Tęczy" oraz Klub Rowerowy "Promyk" zapraszają wszystkie zainteresowane rodziny zastępcze do udziału w rajdzie rowerowo-pieszym:

godz. 1400  zbiórka rodzin zastępczych jadących rowerami - miejsce spotkania Pomnik Józefa Wybickiego w Kościerzynie,

godz. 1400 zbiórka rodzin zastępczych idących pieszo - miejsce spotkania parking AQUA Centrum w Kościerzynie.

Planowane rozpoczęcie imprezy w Garczynie ok. godz. 1600.

Organizatorzy przewidzieli atrakcje w postaci rowerowego toru przeszkód oraz konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczej o Powiecie Kościerskim. Przewidziane zostały także nagrody.

23.05.2013

więcej...

 

22-24 maja PIK nieczynny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie infromuje, iż w dniach 22 - 24 maja Punkt Interwencji Kryzysowej będzie nieczynny. W tym czasie zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 784-135-009. Za utrudnienia przepraszamy. 

21.05.2013

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl