Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Bezpłatne porady prawne

W dniu 3 czerwca 2015 r. wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Udzielać ich będą adwokaci Komisji Pro Publico Bono działającej przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku od 17:00 do 19:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4 w sali nr 12.

02.06.2015

więcej...

 

Projekt „Kreatywne umysły – inspirujące życie”

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły "Budowlanka" w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w okresie od czerwca do grudnia 2015 r. realizować będzie projekt "Kreatywne umysły - inspirujące życie" i serdecznie zaprasza uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie "Budowlanka" do wzięcia udziału w cyklu dwugodzinnych warsztatów, które odbywać się będą 2-3 razy w miesiącu.

Głównym celem projektu jest pobudzenie i rozwijanie kreatywności oraz poprawa warunków startu 24 uczniów szkoły w życie zawodowe i społeczne poprzez wspieranie zaradnego, aktywnego i pomysłowego sposobu myślenia.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Rekrutacja rusza już od 1 czerwca.
Osoba do kontaktu: Emilia Smuczyńska Tel.58 686 50 05

Regulamin projektu 

Załącznik 1-2 do regulaminu

Załącznik 3-4 do regulaminu 

 

28.05.2015

więcej...

 

Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego

Impreza podzielona była na dwa bloki, pierwszy blok to liczne zawody sportowe oraz aktywna zabawa pod hasłem „Wygrywaj z Mistrzem” natomiast druga cześć skierowana była  do najmłodszych i rozpoczęła się Paradą Maluchów. Parada przeszła ulicami miasta do Parku. Na terenie Parku,  który skupiał najwięcej atrakcji dzieci miały do dyspozycji moc atrakcji. Między innymi zjeżdżalnie,  dmuchany zamek, małe zoo, stoisko z malowaniem twarzy. Wszystkie chętne maluchy uczestniczyły w wspólnym rysowaniu parowozów, grze w bulle oraz w warsztatach wyrabiania papieru czerpanego.
Na scenie występowały zespoły muzyczne, młodzi wokaliści oraz różnego rodzaju sekcje muzyczne.
Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  wraz z pracownikami Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego  oferowali  zabawy z animatorką oraz słodki poczęstunek  i potrawy z grilla.

Cały Park  rozbrzmiewał gwarem, śmiechem dzieci i unoszącą się muzyką.

Do zobaczenia za rok :)

 

 

 

 

04.06.2015

więcej...

 

Dzień Samorządu Terytorialnego

W dniu 27 maja 2015 r. Starostwo Powiatowe w Kościerzynie zorganizowało w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie obchody  Dnia Samorządu Terytorialnego. Była  to pierwsza impreza, która  zgromadziła tak licznie pracowników jednostek powiatowych - Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Kościerzynie, Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kościerzynie, Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie oraz Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.
 Reprezentacje uczestniczyły w turnieju sportowym oraz w turnieju wiedzy o samorządzie powiatowym.
Zwycięscy:
 I miejsca  Starostwo Powiatowe w Kościerzynie.
II miejsce Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie
III miejsce  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Nasza duma !!!

 

 

29.05.2015

więcej...

 

Polska Biega w Kościerzynie

W sobotę 16 maja br. odbyła się kolejna  edycja imprezy pod nazwą Polska Biega. Głównym organizatorem akcji jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, natomiast organizatorem lokalnym - Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Kościerzynie. Partnerami imprezy był Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia” w Kościerzynie oraz Starostwo Powiatowe w Kościerzynie. Patronat Honorowy nad akcją objęła Alicja Żurawska, starosta kościerski.
Najważniejszym celem akcji „była popularyzacja biegania, jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jednak niemniej ważnym elementem każdej edycji akcji, jest sportowa rywalizacja w duchu fair play oraz zabawa i integracja podopiecznych Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych z lokalną społecznością. Było to doskonale widać podczas naszej akcji, gdyż przez cały okres jej trwania, uśmiech dzieci nie schodził z Ich twarzy.
Podczas akcji, dzieci i młodzież rywalizowały w pięciu grupach wiekowych. Po zawodach, wszyscy uczestniczyli w pikniku pn.: “Majówka 2015” z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, konkurencjami i zabawami integracyjnymi.

Wyniki biegów „Polska Biega w Kościerzynie 2015”.

GRUPA 3-6 LAT (0.5 okrążenia stadionu - 175m)
Chłopcy:
I miejsce - Piotr Szmagliński
II miejsce – Maksymilian Meyer
III miejsce – Maksymilian Dąbk

GRUPA 7- 9 LAT (1 okrążenie stadionu - 350m)
Chłopcy:
I miejsce - Paweł Stegart
II miejsce – Aleksander Meyer
Dziewczęta: I miejsce – Kornelia Neubauer

GRUPA 10 – 13 LAT (3 okrążenia stadionu - 1050m)
Chłopcy: I miejsce – Paweł Dobberstein
II miejsce – Sebastian Ogórkiewicz
III miejsce – Arkadiusz Kostka

GRUPA 14- 16 LAT (4 okrążenia stadionu - 1400m)
Chłopcy:
I miejsce – Mateusz Fenski
II miejsce- Jakub Leszkowski
III miejsce – Maciej Kleist
Dziewczęta:
I miejsce – Weronika Hinc
II miejsce – Sandra Majkowska
III miejsce – Natalia Hinc

GRUPA 17-100 LAT (6 okrążeń stadionu - 2100m)
Chłopcy: I miejsce – Błażej Wnuk
II miejsce – Fabian Neubauer
Dziewczęta:
I miejsce – Natalia Kostka

22.05.2015

więcej...

 

Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych

<a href="/upload/Centrum_Karier_Osob_Niepelnosprawnych_pomorskie_3.pdf">Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych</a>

22.05.2015

więcej...

 

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

W dniu 14 maja 2015 r. (czwartek) o godzinie 16 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie (sala nr 12) odbędzie się kolejna grupa wsparcia dla rodzin zastępczych. Tematem przwodnim spotkania będą kwestie dotyczące dalszego rozwoju Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Dolina Tęczy" w związku z tym bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze.

12.05.2015

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl