Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Dyżury Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Orzekającego

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Przewodniczący Powiatowego Zespołu Orzekającego w

Kościerzynie będzie przyjmował interesantów w sprawie skarg i wniosków 

w każdy czwartek od godziny 10.00 do 12.00

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4


Zapraszam Adam Sosnowski

08.10.2015

więcej...

 

Podsumowanie lata na pikniku rodzinnym.

Koniec lata i przyszedł czas na piknik rodzinny, który odbył się na świeżym powietrzu w dniu 24 września 2015r. w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosiło dzięki uprzejmości gospodarza obiektu  Pani Teresy Preis rodziny zastępcze z dziećmi i rodzinami biologicznymi.
Impreza odbyła się pod hasłem „Zdrowa Rodzina Trzeźwa Rodzina. Na gości czekało dużo atrakcji, a na dzieci animatorka Pani Natalia. Czas umilał Pan Adam wraz z Panem Tomkiem. Dorośli z dziećmi wzięli udział w warsztatach wyrobu papieru czerpanego, ekologicznego mydła i masła. Można było posilić się przy suto zastawionych stołach, na których czekały smakowite potrawy jak pieczone ziemniaki z niesamowitym śledziem w śmietanie. Nie zabrakło chleba z swojskim masłem, drożdżówki. Również dzięki sponsorom, goście mogli poczęstować się pieczoną kiełbaską, napojami. A  my przygotowaliśmy drobne upominki i dyplomy dla uczestników konkursów. Jednym z  konkursów był konkurs na najbardziej nietypową potrawę z ziemniaków. Wygrały gofry przygotowane przez Panią Halinkę. Dwie równorzędne nagrody za zapiekanki z ziemniaków przypadły Paniom Celinie i Malwinie. Natomiast konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka wygrała Pani Beata. W tym dniu ogłosiliśmy wyniki konkursu na Logo PCPR. Na te wyniki czekały dzieci, które od sierpnia nadsyłały prace. Z wszystkich prac jury wybrało dwa rysunki, które spełniały wymogi konkursu. Były to prace Zuzi i Patrycji. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego obecni na pikniku otrzymali dyplomy. Czwartkowe popołudnie przebiegło w bardzo miłej atmosferze przy pięknej pogodzie. Spotkanie to zapoczątkowało cykl spotkań promujących rodzicielstwo zastępcze . Następne już w grudniu.

Serdecznie dziękujemy Panie Teresie za wspaniałą gościnę, a  wszystkim za udział.

01.10.2015

więcej...

 

ZAGŁOSUJ NA SUPER SENIORA 2015

ZAGŁOSUJ NA SUPER SENIORA 2015

Znasz seniorkę lub seniora, którzy mają ciekawe pasje i zarażają pozytywną energią, zgłoś ich kandydaturę do tytułu Super Senior. Możesz również zgłosić sam siebie. Organizatorzy 6 Sopockich Targów Seniora poszukują Super Seniorów, osoby z województwa pomorskiego, które swoim przykładem udowadniają, że jesień życia może być piękna. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł Super Senior 2015. 

Tytuł Super Senior 2015 zostanie przyznany w trzech kategoriach:
1) działalność społeczna, 2) kultura i sztuka, 3) sport i rekreacja. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas 6 edycji Sopockich Targów Seniora, która odbędzie się w dniach 3 i 4 października w Hali 100-lecia Sopotu.

Swoich kandydatów zgłaszać można do 23 września br. Wystarczy wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który zawiera podstawowe dane oraz krótki opis Kandydatki/Kandydata do tytułu Super Seniora. W tym miejscu należy opisać pasje, aktywności, zainteresowania lub osiągnięcia. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny u Organizatorów oraz na stronie www.targiseniora.pl.

Wypełniony i podpisany formularz należy przesłać e-mailem na adres biuro@targiseniora.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, ul. Kolejowa 14, 81-835 Sopot, z dopiskiem „Konkurs –SUPER Senior 2015” do dnia 23 września 2015 roku. (decyduje data wpływu!)

22.09.2015

więcej...

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie - "Dbamy o zdrowie osób niepełnosprawnych"


 Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia prowadzone w ramach projektu "Dbamy o zdrowie osób niepełnosprawnych"  finansowanego ze środków PFRON i Fundacji Miki Centrum. Oferujemy pomoc terapeuty pedagogicznego i logopedy. Zajęcia odbywają się w gabinecie "Szansa" w Kościerzynie, ul. Rzemieślnicza 27 (obok Antykwariatu). Terapia obejmować może:  terapię mowy, naukę czytania, pisania, niwelowanie trudności w nauce, trening pamięci i koncentracji, usprawnianie funkcji motorycznych, manualnych i inne. Program zajęć dostosowujemy indywidualnie, w  zależności od potrzeb konkretnego dziecka lub osoby dorosłej.

Warunkiem zakwalifikowania się do projektu jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Minimalny wiek uczestnika -  6 lat.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

 


 

15.09.2015

więcej...

 

Laureatki pomorskiej edycji konkursu „Lady D”

Laureatki pomorskiej edycji konkursu „Lady D”

Dla pań, które mimo niepełnosprawności wykorzystują cały swój potencjał, aby być aktywnymi przedstawicielami naszego społeczeństwa, Parlamentarna Grupa Kobiet zorganizowała Konkurs Lady D (Lady Disabled) im. Krystyny Bochenek. W poniedziałek, 7 września odbyła się uroczysta gala regionalnej części konkursu, z udziałem wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń oraz posłanki na Sejm RP Krystyny Kłosin we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego i Oddziałem Pomorskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem Konkursu było w szczególności uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe na terenie poszczególnych województw, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach:

 1.  „Dobry Start" – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26
  działających w różnych obszarach życia społecznego;
 2. „Kultura i Sztuka" – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki;
 3. „Sport" – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających
  w obszarze sportu;
 4. „Życie Społeczne" – kategoria dla kobiet działających w organizacjach
  i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób,
  albo przedsięwzięć społecznie użytecznych;
 5. „Życie Zawodowe" – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Laureatki zostały wybrane przez Kapitułę, w skład której weszli m.in.: przedstawiciele  administracji samorządowej, organizacji pozarządowych oraz biznesu. W każdej kategorii wybrana została jedna laureatka, która przejdzie do kolejnego etapu konkursu na szczeblu krajowym. Ogólnopolska Gala Lady D. podczas której uhonorowane zostaną laureatki krajowe, wybrane spośród pań, które wygrały w eliminacjach regionalnych, odbędzie się 23 września 2015 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Kapituła konkursu, przy honorowym przewodnictwie Danuty Wałęsyspośród 38 zgłoszonych kandydatek dokonała następującego wyboru: 

I Kategoria DOBRY START

 • Marta Tomczyńska
 • Wyróżnienie: Daria Kuchta

II Kategoria KULTURA i SZTUKA

 • Teresa Alina Ławecka
 • Wyróżnienie: Maria Schulz

 

III Kategoria SPORT

 • Alicja Eigner

 • Wyróżnienie: Wanda Ceynowa

 

IV Kategoria ŻYCIE SPOŁECZNE

 • Beata  Wachowiak-Zwara
 • Wyróżnienie: Maria Podgórniak

 V Kategoria ŻYCIE ZAWODOWE

 • Marzena Korzeniewska
 • Wyróżnienie: Teresa Terlecka

Kategoria Specjalna ZA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI

 • Anna Ziemiańska, prezes Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki.

Wyróżnienie Specjalne przyznano Krystynie Dominiczak – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W organizację wydarzenia w Województwie Pomorskiem włączyli się: poseł na Sejm RP Krystyna Kłosin oraz samorząd województwa pomorskiego wraz z Oddziałem Pomorskim PFRON. Uroczystość wręczenia statuetek uświetnił koncert Cappelli Gedanensis.

 

10.09.2015

więcej...

 

Zmiana godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 września 2015 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie będzie czynne w godzinach:

poniedziałek 7:30 - 15:30

wtorek 7:30 - 15:30

środa 7:30 - 17:00

czwratek 7:30 - 15:30

piątek 7:30 - 14:00

01.09.2015

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl