Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Szkolenie - "Plan Pomocy Dziecku"

Dnia 27 czerwca 2016r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyło się szkolenie  zorganizowane przez Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kościerzynie, prowadzone przez: „Fundacja Dziecko i Rodzina”  obejmujące  zakres tematyczny „Plan pomocy dziecku – opracowanie i realizacja”; narzędzia pomocnicze do opracowania indywidualnego planu pomocy dziecku – genogram, ekomapa, cele długoterminowe, analiza mocnych stron i potrzeb; techniki pracy z dzieckiem i rodziną  zgodnie z podejściem koncentrowanym na rozwiązaniach. W/w szkoleniu uczestniczyli: pracownicy PCPR, OPS-ów i rodziny zastępcze z powiatu kościerskiego

30.06.2016

więcej...

 

Bezpieczne wakacje

We wtorek 21.06.2016 r. pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej zostali zaproszeni do wzięcia udziału w debacie na temat bezpiecznych wakacji, która skierowana była do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W debacie wzięli udział również pracownicy Policji, MOPS w Kościerzynie oraz Poradni Leczenia Uzależnień przy NZOZ Przychodnia w Kościerzynie. Poniżej krótkie streszczenie tego o czym rozmawialiśmy podczas debaty.

23.06.2016

więcej...

 

Święto Muzyki - Co nam w duszy gra

W sobotę 18.06.2016 r. na hali Sokolnia w Kościerzynie odbyło się Święto Muzyki pod hasłem „Co nam w duszy gra”.
Gościnnie wystąpił Tobiasza Staniszewski - finalista programu "The Voice of Poland".
Podczas imprezy wystąpiła Natalia pełnoletnia wychowanka rodziny zastępczej. Natalia obdarzona jest wyjątkowym talentem wokalnym.
Bardzo dziękujemy Natalii za występ.
Celem imprezy była wspólna zabawa, śpiew i integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, przede wszystkim w aspekcie życia kulturalnego.
Imprezę we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kościerzynie zorganizowało Stowarzyszenia Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON

21.06.2016

więcej...

 

Podziękowania

 

15.06.2016

więcej...

 

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

W dniu 16 czerwca 2016 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie (sala nr 12) odbędzie się grupa wsparcia dla rodzin zastępczych. Będzie to ostatnie takie spotkanie przed przerwą wakacyjną.

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze.

14.06.2016

więcej...

 

Zapraszamy :)

 

 

09.06.2016

więcej...

 

Świętowali Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego

W sobotę odbył się Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.00 częścią sportowo - rekreacyjną pod hasłem "Sport i muzyka". Stawką rywalizacji był Puchar Dnia Dziecka 2016. Kandydaci o tytuł mistrza rywalizowali w kilku konkurencjach, na przykład grze w bule. Również został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod nazwą "Mój wymarzony Dom". Ponadto w programie znalazły się zabawy ruchowe przy muzyce - Zumba i Mini Disco, zabawy z trenereami piłki nożnej, siatkowej, koszykowej i ręcznej, tor przeszkód, speed-ball oraz występy artstyczne, pokaz karate, kabaret oraz interaktywne zabawy. Istaniała także możliwość obejrzenia strażackiego i policyjnego wozu. Sobotnie świętowanie zwieńczyła bajka na dobranoc "Królewna Śnieżka" w wykonaniu Teatru Art-Re z Krakowa.

Sobotnie święto odbyło się w Miejskim Parku przy ul. 8 Marca i trwało do późnych godzin popołudniowych. Gratulujemy zwycięzcom Pucharu i Konkursu Plastycznego.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc finansową i rzeczową, dzięki której mogliśmy być współgospodarzami imprezy.

09.06.2016

więcej...

 

Dzień Dziecka u „Dobrego Brata”

5 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zorganizowało wyjazd dla dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami do Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnego „Dobry Brat” nad jeziorem Kałębie w Osieku, gdzie na dzieci czekało moc atrakcji. Piknik wokół zieleni i jeziora odbył się pod hasłem „Zaczarowany Dzień Dziecka”. Przez cały czas na głównej scenie grały zaproszone zespoły muzyczne. Na kolorowym, nadmuchiwanym placu zabaw, odbyło się przedstawienie zaprezentowane przez Teatr Qufer pt. ,,Skacz Jak Piłka”. Chętni uczestnicy mogli przejechać na niewielkim dystansie efektownymi motocyklami. Ponadto na uczestników czekał pokaz wielkich baniek mydlanych, a „buźki” dzieciom malowały klauni z fundacji DrClown, odbyły się pokazy „szczudlarzy” i pokazy mistrzów windsurfingu na jeziorze Kałębie. Gośćmi imprezy byli sportowcy - mistrzowie świata i olimpijczycy. Na każdego dziecka na stołach czekało „małe co nieco” oraz dużo prezentów. Wszystkim uczestnikom dopisywał bardzo dobry humor. Miłym akcentem na zakończenie imprezy był koncert gwiazdy polskiej estrady Macieja Miecznikowskiego wraz z zespołem.

09.06.2016

więcej...

 

Sukces naszej wychowanki rodziny zastępczej w konkursie plastycznym w Warszawie

 


(…) w prawdę trzeba wierzyć, a w bajkę chce się wierzyć; w bajkę i ładny sen.

I to się nazywa marzenie.

Janusz Korczak – Kajtuś czarodziej

 

Sukces naszej wychowanki rodziny zastępczej

 w konkursie plastycznym w Warszawie

 

„Moje marzenia” to tytuł konkursu plastycznego skierowanego dla dzieci   i młodzieży od 13 do 18 lat z pieczy zastępczej instytucjonalnej i rodzinnej organizowanego przez Towarzystwo Nasz Dom w Warszawie

Celem Konkursu było popularyzowanie i upowszechnianie myśli społecznej i pedagogicznej Janusza Korczaka w kontekście poszukiwania wartości uniwersalnych dla współczesnej Europy.

W konkursie wzięła udział nasza wychowanka rodziny zastępczej Joanna lat 13, którą jury konkursowe w składzie :Beata Rutkowska, Elżbieta Prządka, Robert Barański pod przewodnictwem artysty grafika Rościsława Szwedowa z Fundacji Świat bez Wandalizmów nagrodziło weekendowym warsztatem artystycznym w Warszawie.

logoGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

01.06.2016

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl