Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Kierunek własny biznes

Nawet 40 tys. zł na start własnej firmy

W ramach projektu „Kierunek własny biznes” możesz otrzymać nawet 40 000 zł na start własnego biznesu:

ponad 23,3 tys. zł dotacji na otworzenie firmy

16,8 tys. zł wsparcia przez pierwsze miesiące działalności

W ramach projektu uczestnicy otrzymają bezpłatne wsparcie szkoleniowe i doradcze, zarówno na etapie przygotowywania biznesplanu, jak i w trakcie pierwszego roku prowadzenia firmy.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, mieszkające w powiecie kościerskim, które mają co najmniej 30 lat, w ciągu ostatniego roku nie prowadziły firmy i należą do co najmniej jednej z poniższych grup:

osoby z niepełnosprawnościami,

osoby z wykształceniem ponadgimnazjalnym lub niższym,

kobiety.

Start nowych działalności i wypłata dotacji planowane są na kwiecień/maj 2017.

Informacje i zgłoszenia:

PCE Marmołowski

Kościerzyna, ul. Strzelecka 34

Bytów, ul. 11 Listopada 1

tel. 730 000 528

www.marmolowski.pl

strona projektu: www.marmolowski.pl/projekty-unijne/kierunek-wlasny-biznes/

40 tys. na start własnej firmy można zdobyć również w powiecie bytowskim – więcej na:

www.marmolowski.pl/projekty-unijne/szkola-biznesu/

15.12.2016

więcej...

 

Integracja środowiska rodzin zastępczych poprzez wspólną zabawę

15 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne „Spotkanie Mikołajkowe” dla rodzin zastępczych. Organizatorem spotkania wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie było Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy". Spotkanie było niecodzienne. Rozpoczęło się od wspólnego oglądania bajki w Kinie Remus pt.: „Wilk w owczej skórze”, która zainteresowała nie tylko najmłodszych uczestników. Dalsza część spotkania odbyła się na Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kościerzynie. Niespodzianką tej części imprezy było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom i młodzieży drobne upominki. Symboliczne prezenty otrzymali również rodzice zastępczy, którzy w minionym roku najaktywniej działali na rzecz propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz wspierali działalność Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy".

22.12.2016

więcej...

 

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dolina Tęczy" pomaga Kornelkowi

Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy " włączyło się w akcję zbierania funduszy na operację dla chłopca chorującego na nowotwór złośliwy oka. W minioną niedzielę tj. 4 grudnia, wraz z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Klincza, rodziny zastępcze uczestniczyły w festynie zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu. Członkowie Stowarzyszenia przygotowali na ten dzień domowe ciasteczka, kolorowanki dla najmłodszych oraz piłki, które następnie zostały przeznaczone na licytację. Piłki zostały podpisane przez zawodników drużyn: GKS Kościerzyna i Bytowia Drutex. Zebrane środki ze sprzedaży wyrobów i przetworów oraz licytacji zostaną przekazane na rzecz Kornelka.

06.12.2016

więcej...

 

IX Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

22 listopada 2016 r.  w Domu Kultury w Karsinie odbył  się „IX Festiwal Twórczości Teatralnej  Osób Niepełnosprawnych”. Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu i Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu. Otwarcia Festiwalu dokonali Pani Irena Trzcińska Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, Wicestarosta Kościerski Pan Henryk Ossowski oraz Prezes „Stowarzyszenia” Pani Irena Nguyen Chi.

25.11.2016

więcej...

 

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada został ustanowiony Dniem Pracownika Socjalnego zapisem ustawy o pomocy społecznej z 1990 r. Jest to polski odpowiednik Social Work Action Day (Dnia Pracy Socjalnej), obchodzonego przez Międzynarodową Federację Pracowników Socjalnych w Europie od 1996 r. Dzień ten w Polsce jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.

22.11.2016

więcej...

 

Jedno z pięciu „Srebrnych Drzewek” trafiło do Powiatu Kościerskiego

Jak co roku, z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, samorząd województwa pomorskiego, wyróżnił pomorskich pracowników pomocy i integracji społecznej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Coroczna nagroda ustanowiona przez Marszałka województwa pomorskiego ma charakter indywidualny. 
Tegoroczna uroczystość wręczenia statuetek "Srebrne Drzewko" połączona z konferencją poświęconą efektywności i skuteczności usług społecznych odbyła się w piątek 18 listopada w Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.  W tym roku do konkursu wpłynęły 24 wnioski. Srebrne Drzewka trafiły jedynie do pięciu osób.
Mamy zaszczyt poinformować, iż w tym roku w gronie nagrodzonych  pracowników pomocy społecznej województwa pomorskiego, znalazła się przedstawicielka naszego powiatu. Wybitne osiągnięcia laureatów  w 2016 roku zostały dostrzeżone przez władze samorządu województwa pomorskiego i nagrodzone "Srebrnym Drzewkiem". Nagrodę tą otrzymała  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu Pani Irena Trzcińska za tworzenie  i rozwijanie wysokich standardów jakości usług instytucji pomocy społecznej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

22.11.2016

więcej...

 

MOC ŻYCZEŃ

21.11.2016

więcej...

 

19 dni Kampani Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Kościerzynie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościerzynie aktywnie włączyło się w ogólnopolską Kampanię 19 dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży. W Polsce kampania została zainicjowana przez Fundację po Drugie natomiast na całym świecie realizowana jest przez Organizację Women's World Summit Foundation. Kampania trwa do 19 listopada.

14.11.2016

więcej...

 

IX Pieszy Rajd Niepodległości

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie Punkt Interwencji Kryzysowej uczestniczył w organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie już po raz dziewiąty Pieszym Rajdzie Niepodległości.

15.11.2016

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl