Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Pomorski Model Współpracy na Rzecz Aktywizacji Społeczno-Zawodowej osób pozostających bez pracy

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie spotkanie związane z promocją Pomorskiego Modelu Współpracy na Rzecz Aktywizacji Społeczno-Zawodowej oraz osób pozostających bez pracy w województwie pomorskim.

Model powstał w ramach realizacji zobowiązania Samorządu Województwa Pomorskiego ujętego w Strategii Rozwoju „Pomorskie 2020”, a dotyczącego integracji działań regionalnych instytucji rynku pracy, pomocy i integracji społecznej w zakresie pomocy wychodzenia z bierności zawodowej mieszkańców województwa. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zostało partnerem tych działań.

24.04.2017

więcej...

 

Konsultacje psychiatryczne

Do grona naszych specjalistów w ramach realizowanego projektu „Jak feniks z popiołu” dołączył lekarz psychiatra. Udzieli on kompleksowej pomocy w zakresie diagnozy oraz leczenia problemów i zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Zakres trudności psychicznych, dla których wsparcie można będzie uzyskać w ramach konsultacji obejmuję między innymi zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, fobie, zaburzenia nastroju, depresje, zaburzenia psychotyczne, schizofrenia, zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), upośledzenia umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe (np. zespół Aspergera, autyzm). Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej formy pomocy i wsparcia wszystkich zainteresowanych sprawujących pieczę zastępczą z powiatu kościerskiego. Najbliższa wizyta odbędzie się 24 kwietnia 2017 roku, w godzinach 16.30 – 18.00. Poradnictwo specjalistyczne udzielane jest po uprzednim telefonicznym umówieniu się pod nr telefonu 501 022 573.

19.04.2017

więcej...

 

Konkurs Piosenki

Fundacja Złotowianka zaprasza wszystkie osoby niepełnosprawne do udziału w Konkursie Piosenki dla Osób Niepełnosprawnych o Złotą Alpakę.
Wszystkie niezbędne formularze oraz regulamin konkursu znajdują się w załączniku.
Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń, czekamy na Was :)

 

 

06.04.2017

więcej...

 

Komunikat !! Ankieta !! Organizacje pozarządowe

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańska zwraca się do organizacji pozarządowych z terenu powiatu kościerskiego z prośbą dot. wypełnienia ankiety (link poniżej). Ankieta będzie dostępna do 14 kwietnia 2017 r.

 http://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqDfv5uZjlJ1d3JNTcE7KsoeY4y00_pAJlOjWyCNAdJoQtaw/viewform

Dziękujemy za wspólprace.

11.04.2017

więcej...

 

„NIĆ ARIADNY” – KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z terminami bezpłatnych konsultacji psychologicznych, które będą prowadzone w ramach realizacji projektu „Jak Feniks z popiołów”. Poradnictwo psychologiczne skierowane jest do opiekunów pieczy zastępczej i ich podopiecznych, którzy borykają się z różnymi problemami opiekuńczo – wychowawczymi lub potrzebują pomocy w przezwyciężaniu rozmaitych kryzysów.  Jeśli nurtują wiec Państwa sprawy mogące być przedmiotem porady psychologicznej lub zwyczajnie czujecie, że „nie wiecie co robić”, koniecznie skorzystajcie z tej formy wsparcia.  Zapraszamy uczestników projektu o wcześniejsze rezerwowanie terminów /tel.501 022 573/.

TERMINY KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU„JAK FENIKS Z POPIOŁÓW”

  •  12 Kwiecień 9:00- 13:00
  • 25 Kwiecień 15:00- 19:00.
  • 10 Maj 9:00 – 13:00
  • 23 Maj 15:00- 19:00
  • 7 Czerwiec 9:00- 13:00
  • 20 czerwiec 15:00- 19:00

 

04.04.2017

więcej...

 

Grupa wsparcia dla asystentów rodzin i pracowników socjalnych.

W dniu dzisiejszym w PCPR odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla specjalistów. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a szczególnie radcy prawnemu, który rzeczowo odpowiedział na wszystkie pytania. W czasie spotkania było także miejsce na wymianę doświadczeń i podzielenie się nowymi pomysłami o których już wkrótce poinformujemy. Liczymy, iż kolejne spotkania będą równie owocne jak dzisiejsze.

30.03.2017

więcej...

 

Debata społeczna w Loryńcu

21 marca 2017 w sali wiejskiej w Loryńcu odbyła się debata poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu mieszkańców sołectwa. W pierwszej części spotkania mieszkańcy rozmawiali z wójtem gminy kościerzyna oraz radnymi powiatu kościerskiego nt. innowacyjnych pomysłów oraz możliwych inwestycji, natomiast w kolejnej części spotkania wystąpili specjaliści: funkcjonariusz Policji oraz pracownik Punktu Interwencji Kryzysowej w Kościerzynie.

25.03.2017

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl