Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytucji pomocy społecznej z terenu Powiatu. Gospodarzami spotkania byli pan Henryk Ossowski, wicestarosta kościerski oraz pani Marzena Hinca dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Oprócz uczczenia tego Dnia, była to również doskonała okazja do rozmowy o współpracy, problemach i perspektywach zawodu jak też kierunkach działań pracy socjalnej.

26.11.2017

więcej...

 

Ruszył Program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu 2017 r.

Powiat Kościerski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie jako realizator Programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu 2017 r.” informuje osoby niepełnosprawne będące mieszkańcami gmin: Kościerzyna, Lipusz, Karsin, Dziemiany i Nowa Karczma, poszkodowanych w tegorocznej nawałnicy, którzy otrzymali zasiłek celowy w związku z wystąpieniem zdarzenia niosącego znamię klęski żywiołowej, o możliwości skorzystania z pomocy finansowej w ramach utworzonego z tego tytułu programu. W celu uzyskania informacji należy kontaktować się bezpośrednio z Powiatowym Centrum Kościerzyna ul. Krasickiego 4, pok. 11 tel. 58 681-52-69. Wnioski będą dostępne w siedzibie PCPR Kościerzyna oraz na stronie internetowej www.pcprkoscierzyna.pl. i www. powiatkoscierski.pl. Informacje o programie na stronie www.pfron.org.pl Wnioski w ramach programu składane są w trybie ciągłym, jednakże nie dłużej niż do dnia 1 grudnia 2017 roku.

10.11.2017

więcej...

 

Warsztat dla Mamy i Taty. Start: 18.11.2017

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. ZAPRASZAMY :)

14.11.2017

więcej...

 

Masz obowiązek - nie tylko prawo, reaguj!

Forum dyskusyjne "Masz obowiązek - nie tylko prawo, reaguj!" za nami. Cieszymy się ogromnie, że spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób: pracowników służby zdrowia, pracowników pomocy społecznej, pedagogów a także młodzież z liceum medycznego.
Naszymi prelegentami byli pani Aleksandra Szulman Wardal, pani Emilia Wantoch - Rekowska, asp. Wiesław Bielawa, Rafał Mikołajczyk, pan Ireneusz Tomaszewski oraz pan Krzysztof Sarzała.
Ciekawe wystąpienia zachęciły zgromadzonych gości do zadawania pytań i dyskusji.
Forum zrealizowane zostało w ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

13.11.2017

więcej...

 

X Rajd Niepodległości

Tradycyjnie z okazji 11 listopada Punkt Interwencji Kryzysowej brał udział w X Rajdzie Niepodległości orgaznizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

13.11.2017

więcej...

 

02.11.2017

więcej...

 

26.10.2017

więcej...

 

Grupa wsparcia i udzielanie pierwszej pomocy

26 października 2017 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie o godzinie 16:00 w sali nr 12 (parter) odbędzie się grupa wsparcia dla rodzin zastępczych. W tym dniu oprócz omówienia bieżących spraw rodziny zastępcze będą miały okazję nauczyć lub przypomnieć sobie jak udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia z pierwszej pomocy poprowadzą uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

26.10.2017

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl