Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Zaproszenie na piknik

Związek Harcerstwa Polskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie zaprasza harcerzy i rodziny zastępcze z dziećmi w ramach projektu „Uwierz w siebie – kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego na piknik, który odbędzie się dnia 22 września 2018r. w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w godzinach 11.00-15.00.

 

PLAKAT

11.09.2018

więcej...

 

Światowy Dzień FAS

Światowy Dzień FAS i Dzień Świadomości FASD obchodzony jest corocznie 9 września i ma na celu uświadomienie przyszłym matkom skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka.

07.09.2018

więcej...

 

CZEKASZ NA TERMIN REHABILITACJI…

MASZ ZNACZNY STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI… PRZYJDŹ DO NAS !

Korzystne zmiany dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Osoby posiadające orzeczenie o ZNACZNYM stopniu niepełnosprawności będą mogły skorzystać ze świadczeń rehabilitacji leczniczej poza kolejnością.

NIE CZEKAJ, ZAREJESTRUJ SIĘ - Przyjdź ze skierowaniem ( skierowanie jest ważne tylko 1 MIESIAC od daty wystawienia), decyzją/orzeczeniem potwierdzającym znaczny stopień niepełnosprawności – świadczenie rehabilitacyjne będzie udzielone w terminie nie późniejszym niż 7 dni od daty rejestracji. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Zakład Rehabilitacji (I piętro) Więcej informacji pod nr tel. 58/686-02-60 (Rejestracja)

Szczególy na stronie NFZ link ponizej.

http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/rehabilitacja-osob-ze-znacznym-stopniem-niepelnosprawnosci,328.html

 

 

09.08.2018

więcej...

 

Zmiana czasu pracy

Szanowni Państwo.

Z uwagi na utrzymujące się upały i fakt, że temperatura powietrza przekracza +30°C, w środę 8 sierpnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie pracować będzie wyjątkowo do godziny 15:30.

Za wszelkie niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy.

08.08.2018

więcej...

 

Program „Dobry start” w pieczy zastępczej

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Program „Dobry start” jest ważnym komponentem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej. Program ten skierowany jest także do dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, zarówno w jej formach rodzinnych, jak i instytucjonalnych, a także do osób przebywających w pieczy zastępczej na podstawie art. 37 ust 2 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz osób usamodzielnianych na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Świadczenie, zgodnie z ww. rozporządzeniem, otrzymają wszyscy wychowankowie pieczy zastępczej do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnością – do 24 roku życia, jeśli pobierają naukę w szkole.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić-w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Wnioski w formie papierowej należy składać w Zespole ds. Świadczeń i Pomocy Instytucjonalnej pokój nr 23, nr tel. 58 686 50 05 wew. 28 w terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

30.07.2018

więcej...

 

PIERWSZE MINI WAKACJE RODZIN ZASTĘPCZYCH

W dniach od 17 czerwca do 21 czerwca 2018 r. zawodowe rodziny zastępcze z terenu Powiatu Kościerskiego wraz z dziećmi miały możliwość wspólnego wypoczynku w malowniczych plenerach kaszubskich w Ośrodku Wczasowym Szarlota. Wypoczynek zorganizowano dzięki staraniom członków Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Dolina Tęczy” w Kościerzynie przy współudziale PCPR. Część środków na wyjazd został pozyskany od sponsorów. Swój wkład miał Powiat oraz same rodziny. Głównym darczyńcą była Fundacja Energa.

13.07.2018

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl