Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności - Gala wręczenia Medali im. ...

Gala wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty już za nami

powrót

Gala wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty już za nami

W dniu 11 lutego 2014r. miała miejsce uroczystość wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Tegorocznymi laureatami tej prestiżowej nagrody zostali:

w kategorii Organizacja Pozarządowa
Medale im. Matki Teresy z Kalkuty otrzymali:
- Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wielkim Klinczu
- Fundacja „Nuta Nadziei” z Luchowa, gm. Smętowo Graniczne
natomiast wyróżnienia trafiły do :
- Lions Club Kościerzyna,
- Międzynarodowe Centrum Spotkań i Rehabilitacji Młodzieży Fundacji „MIKI” w Gdańsku.

w kategorii Osoba Fizyczna
Medale im. Matki Teresy z Kalkuty otrzymali:
- Ks. Prałat Jan Ostrowski – Lipusz
- Adam Sosnowski – Głodowo
natomiast wyróżnienia trafiły:
- Jolanta Karcz – Łubiana,
- Barbara Klońska – Pinczyn.

Medale mi Matki Teresy z Kalkuty przyznano już po raz jedenasty. W tym roku patronat honorowy nad galą objął J.E. Biskup Pelpliński  Ryszard Kasyna, który  koncelebrował Mszę Świętą w Parafii Św. Trójcy w Kościerzynie. Dalsza część uroczystości odbyła się w Hali Sportowej „Sokolnia”, która licznie zgromadziła gości wyjątkowych a mianowicie podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Sierakowicach   i jego oddziału w Trzebuniu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wielu, Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, Środowiskowego Domu Samopomocy „Jesteśmy dla Ciebie” z Kościerzyny i Domu Pomocy Społecznej „Kaszub” ze Stawisk prowadzonych przez Gdańską Fundację Dobroczynności, Środowiskowego Domu Samopomocy i Ośrodka Rehabilitacji Psychoruchowej z Lubieszyna i Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kościerzyny prowadzonego przez Fundację „Sprawni Inaczej” oddz. Kościerzyna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i nadania niepowtarzalnej atmosfery tej uroczystości.
Oprawę artystyczną stanowił występ tenora Stanisława Bednarskiego, który przy akompaniamencie Arka Krawiel wykonał znane i lubiane arie operowe. Miłym akcentem muzycznym ponadto były przygrywane  na powitanie gości marsze w wykonaniu zespołu „ 4 ASY” z Wielkiego Klincza.

 
 
Autor: W.P.
ostatnia modyfikacja dnia 14 Lutego 2014
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - archiwum.pcprkoscierzyna.pl